2018-09-28 Utworzenie żłobka gminnego w Kłecku

Termin realizacji robót i wyposażenia: sierpień – wrzesień 2015

Zakres wykonanych robót:

  • adaptacja pomieszczeń na parterze budynku: pomieszczenia dwóch sal lekcyjnych (dla 6 i 8 dzieci), ubikacji dzieci i personelu, pokoju nauczycielskiego i dwóch pom. pomocniczych oraz korytarza o łącznej pow. ok 180 m2: wykonanie prac związanych ze ścianami działowymi, sufitami, posadzkami, stolarką okienną i drzwiową, parapetami, wymiana i obudowa grzejników, wykonanie tynków zewnętrznych, przebudowa instalacji: elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej, c.o., wentylacyjnej, ocieplenie budynku, wykonanie schodów zewnętrznych i posadzki tarasu, dostawa i montaż pompy ciepła.
  • przebudowywane i adaptowane pomieszczenia stanowią wydzieloną samodzielną część budynku z dwoma istniejącymi wejściami i wydzieloną pożarowo klatką schodową;
  • wyposażenie pomieszczeń żłobka w meble (stoliki, krzesełka, krzesełka do karmienia, łóżeczka, szafki i regały, meble szatniowe, meble w pomieszczeniach administracyjnych), dywany, tekstylia, zabawki i pomoce dydaktyczne, ekrany dotykowe, komputery, sprzęt audio, wózki wieloosobowe.

Łączna wartość: 773 934,15 zł.

Dofinasowanie zewnętrzne zadania: ze środków Wojewody Wielkopolskiego w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki na dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH – edycja 2015” w kwocie 558 663,63 zł.

« Wróć
Gmina Kłecko w liczbach
7 658
liczba ludności
13192 ha
obszar
760
lat tradycji